Ergonomiczne biurka regulowane gwarancją zdrowia.

Od dawna wiemy, że korzystne jest zróżnicowanie pozycji siedzącej i stojącej, aby zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat wiele raportów udowodniło, że siedzenie i praca są szkodliwe. Stało się to motorem rozwoju i spowodowało wzrost zainteresowania biurkami z regulacją wysokości. Badania wykazują, że kiedy się ruszamy, nasze ciała uwalniają substancje, które są ważne dla naszego zdrowia, także z innego punktu widzenia, i które mogą nawet prowadzić do wydłużenia życia.

Długotrwałe siedzenie nie jest dobre ani dla naszego ciała, ani dla naszej wydajności. Wpływa na naszą postawę i zwiększa ryzyko chorób, takich jak choroby serca i cukrzyca.

Ergonomiczne miejsce pracy

Z pomocą biurek z regulacją wysokości możemy zmienić naszą pozycję podczas pracy i zwiększyć mobilność, co z kolei poprawia krążenie. Jednocześnie uwalniane są substancje hormonalne, które poprawiają samopoczucie. Ludzie mają różne kształty i rozmiary, ale biurko z regulacją wysokości jest dobrym przykładem rozwiązania „uniwersalnego”, które można dostosować do wzrostu i preferencji zawodowych każdego pracownika.

Idealne do biur opartych na aktywności

Kolejnym czynnikiem decydującym o wyborze biur jest aktywność. Kiedy zmieniamy miejsce pracy, naturalnym jest, że chcemy, aby biurka i meble biurowe były elastyczne i przystosowane do przemieszczania się. Biurka muszą być łatwe do dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Wyświetlacz pilota pokazuje wysokość, co ułatwia dostosowanie biurka do pracy w pozycji siedzącej i stojącej. Jeżeli często korzystasz z biurka, dobrym pomysłem może być nabycie pilota, który zapamiętuje Twoje ustawienia. Daje to możliwość wprowadzenia indywidualnych ustawień dla pracy siedzącej i stojącej. Funkcjonalność jest podobna do regulacji foteli w samochodzie: naciśnij odpowiedni przycisk, a biurko automatycznie ustawi się na ustawionej wysokości. Ręczna regulacja jest ułatwiona, ponieważ na wyświetlaczu pokazywane jest aktualne ustawienie. Znajomość „własnych” ustawień pozwala łatwo dostosować położenie biurka, pomiędzy którymi się przemieszczasz, zapewniając najlepszą ergonomię pracy.

Prawidłowa wysokość biurka do pracy siedzącej

Praca na odpowiedniej wysokości w pozycji siedzącej i stojącej jest równie ważna, co w pozycji stojącej, co jeszcze bardziej przemawia za stosowaniem biurek do pracy w pozycji siedzącej i stojącej. Jaki jest pożytek z posiadania krzesła biurowego, które jest idealnie dopasowane do Twojego ciała i potrzeb, jeśli nie masz biurka, które można precyzyjnie dostosować do optymalnej wysokości siedzenia?

Wyłącznie siedzenie może być szkodliwe, ale tylko stanie męczy Cię na dłuższą metę i nie zapewnia ruchu, zmienności i aktywności, z których korzystamy. Nawet jeśli wiesz, jaka jest Twoja optymalna wysokość siedzenia i stania i masz możliwość zaprogramowania ustawień, zalecam jednak, abyś czasami dokonywał korekty wysokości.

Autor

  • Kierownik wyższego szczebla. W swojej pracy zajmuje się nadzorem profesjonalizmu i jakości wykonania. Szczęśliwa mama, miłośniczka gór i dzikiej przyrody.

2 komentarze

  1. zmora pisze:

    Po przejściu na biurko elektryczne od razu poczułem komfort i wygodę. W końcu mogłem dopasować wysokość do własnych potrzeb.

  2. wiperka pisze:

    Biurko elektryczne pozwoliło mi na wyregulowanie wysokości tak jak potrzebuję. Przy tradycyjnych biurkach nie ma takiej możliwości.